سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
منو اصلی
 

 
ورود اعضا
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
انگشتر نقره ما شالله
 
 
جزئيات خبر
 
مباحث گوهر شناسی
** الماس ** Diamond **

رنگ: بی رنگ، زرد،قهوه ای، سبز، آبی، مایل به قرمز، نارنجی متمایل به سیاه

رنگ خاکه: سفید

سختی در مقیاس موهس: 10 (140 برابر کرندوم)

وزن مخصوص: 50/3 – 53/3

سیستم کریستالین: کوبیک

ترکیب شیمیایی: C، کربن کریستالین نشده

شفافیت: شفاف تا کدر

ضریب شکست: 417/2 – 419/2

دیسپرژن: 044/0

فلورسنسی: بسیار متغیر، بیرنگ و زرد، معمولاً آبی قهوه ای و مایل به سبز، معمولاً سبز

منبع: مکان های بسیاری سرتاسر دنیا، بیشتر در بوتسوانا، روسیه، استرالیا، جنوب آفریقا، کانادا و جاهای بسیار دیگر.

ساختار: الماس ها در عمق 150 کیلومتری زمین حدود 3 میلیون سال پیش شکل گفته اند. فشار و حرارت مورد نیاز برای بلورین شدن کربن فقط در آن عمق مهیا است. الماس ها با سرعت خیلی زیادی با خمیره کیمبرلیت به سطح زمین آمده اند.

diamond

نام « الماس» به سختی آن اشاره می کند و از لغت “Adamas” به معنی غیر قابل تسخیر می آید. با توجه به خواص نوری و سختی بالا و کمیاب بودن آن الماس به عنوان پادشاه سنگ های جواهری شناخته شده است. یک الماس بی رنگ ظاهراً شبیه Rock Crystal ، بریل جواهری، سروزیت، سفایر شئلیت، اسفالریت، توپاز و زیرکن است.

به جز اینها سنگ های مصنوعی متفاوتی وجود دارند که بدل الماس هستند به خصوص استرونیتوم تیتانیت (فابولیت)، GGG YAG، لینوبیت و کوبیک زیرکنیا (CZ) را باید ذکر کرد. تعدادی آزمایش می تواند به راحتی الماس را از بدلی هایش جدا کند. همانند دوتایی بودن صفحات در مویزنایت مصنوعی ویا اتصال صفحات نرمتر وگردتر در برخی الماس های معروف عبارتند از:

کولینان І: 2/530 قیراط

کولینان ІІ: 40/317 قیراط

مغول کبیر: 280 قیراط

نیزام: 277 قیراط

سنتناری: 85/273 قیراط

جوبیلی یارتیز: 35/245 قیراط

دی بیرز: 50/234 قیراط

ارلف: 6/189 قیراط

ویکتوریا: 50/184 قیراط

ریجنت یاپیت: 50/140 قیراط

تیفانی: 51/128 قیراط

جونکر: 35/125 قیراط

کوه نور: 92/108 قیر

جواهرشناسی، رنگ‌ سفید در الماس‌ بهترین‌ رنگ‌ است‌ و هر چه‌ به‌ طرف‌ زردی‌ و تیرگی‌ پیش‌ برود سنگ‌ نامرغوب‌ محسوب‌ می ‌شود. امروزه‌ در تمام‌ دنیا دو سیستم‌ درجه‌ بندی‌ برای‌ رنگ‌ الماس‌ کاربرد دارد که‌ بیشتر مورد استفاده‌ قرار می ‌گیرند و در شناسنامه‌ الماس‌ درج‌ می‌ شود:رنگ ‌بندی‌ در سیستم‌ حروف‌ که‌ از حرف‌A شروع‌ و به‌Z ختم‌ می ‌شود. در این‌ سیستم‌ سه‌ حرف‌A ، B وC رنگ‌های‌ نادر و کمیاب‌ هستند و برلیان‌های‌ رایج‌ ازD شروع‌ می ‌شوند. بنابراین‌ سه‌ حرف‌D ، E وF رنگ‌ کاملاً سفید و دلخواه‌ و بسیار مرغوب‌ قلمداد می‌ شوند و سه‌ حرف‌ G ،H و I رنگ‌ خوب‌ و نزدیک‌ به‌ سفید؛ از حرف J به‌ بعد نیز سنگ‌ به ‌طرف‌ زردی‌ پیش‌ خواهد رفت. ناگفته‌ نماند بعضی‌ از برلیان‌های‌ رنگی‌ که‌ به‌ آنها FANCY گفته‌ می‌ شود و رنگ‌هایی‌ مانند زرد طلایی ، صورتی‌ یا سبز دارند ، قیمت‌های‌ متداول‌ در مورد آنها صدق‌ نمی ‌کند و تابع‌ قیمت‌های‌ استثنایی‌ است. این‌ سنگ‌ها بسیار گرانبها و طالب‌ آن‌ کلکسیونرها هستند.سیستم‌ رنگ ‌بندی‌ که‌ در گذشته‌ استفاده‌ می‌شد؛ در این‌ سیستم‌ برلیان‌های‌ بی ‌رنگ‌ که‌ کمی‌ آبی‌ باشندJAGER ، برلیان‌ های‌ کاملاً سفید RIVER ، برلیان‌هایی‌ که‌ کمی‌ رنگ‌ زرد دارند WESSELTON ، برلیان‌های‌ زرد کمرنگ CAPE و برلیان‌های‌ زرد پررنگ‌PREMIER نام گذاری‌ شده‌اند.

diamond

تاریخ: ‎۱۳۹۰/۰۴/۰۴ ۱۵:۵۳
گروه: گوهر شناسی
نویسنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "کیمیا استون"

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
تماس با فروشگاه
 
 
برای تماس با کارگاه صنایع دستی و فروشگاه کیمیا استون هر روز از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر با شماره تلفن 09396354548 تماس حاصل فرمائید. ویا به سامانه پیام کوتاه به شماره 30007650006305 پیامک ارسال نمائید.
فروشگاه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، کارگاه ساخت زیورآلات و انگشتر نقره،کارگاه ساخت تابلو فیروزه، کارگاه حکاکی و عقیق خطی " کیمیا استون "  ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای نماد اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد و به سامانه پرداخت امن الکترونیکی بانک ملت متصل است.
فروشگاه اینترنتی انگشتر و سنگ های قیمتی
 
نماد ساماندهی
 
logo-samandehi
 
کانال محصولات کیمیا استون
 
کانا محصولات کیمیا استون در تلگرام
 
تلگرام کیمیا استون
 
 
صفحه اینستاگرام کیمیا استون
 
instagram-kimiastone