سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
منو اصلی
 

 
ورود اعضا
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
انگشتر نقره ما شالله
 
 
جزئيات خبر
 
معنی و خواص ذکر شریفه " لااله الا الله الملک الحق المبین "
فضیلت ذکر "لااله الا الله الملک الحق المبین"
فروشگاه انگشتر نقره

ذکر شریف " لا اله الا الله الملک الحق المبین " از چند بخش تشکیل شده:

الف. ذکر توحید که همان ذکر شریف «لا اله الا الله» است. به طور اجمال میتوان در توضیح این ذکر شریف گفت که این ذکر از دو قسمت تشکیل شده است. یکی نفی هرگونه الوهیت از هر گونه خدای خیالی (لا اله) و دوم اثبات اینکه الوهیت و پرستش فقط مخصوص الله تعالی شانه است (الا الله ).

ب. «الملک یا المالک» یکی از صفات حضرت حق بوده و به معنای مالک و سلطان جمیع آسمانها و زمین است.

ج. «الحق» حق به معنای ثابت و پایدار است. در مقابل ما سوی الله همگی در حال زوال و فناء هستند. الحق المبین بمعنى ذوالحق المبین است یعنى عادلى که ظاهر است عدالت او و بر همه کس هویدا و پیدا.

د. «المبین» در قرآن گاهی قرآن را وصف به مبین شده و گاهی خداوند. و معنای آن، شیئ آشکار و واضح است.

در سوره نور آیه ۲۵ میخوانیم:

وَ یَعْلَمُونَ أَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ الْمُبِینُ- و بدانند که خدا حقیقت آشکار است.

بنابراین معنای این ذکر چنین خواهد بود :

«هیچ خدایی جز خدای یگانه شایسته پرستش نیست خدایی که مالک آسمانها و زمین است. خدایی که وجودش ثابت و پایدار و روشن و آشکار است

 

رسول خدا (صلی الله علیه وآله ) فرمود: بهترین عبادت ، گفتن "لا اله الا الله" است .
اصول کافی ، جلد 6، ص 123

پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله ) فرمودند: خدای عزوجل به موسی بن عمران فرمود: ای موسی ! به راستی که اگر آسمانها و ساکنان آن که نزد من هستند و زمین های هفتگانه را در یک کفه گذاشته و **لا اله الا الله **را در کفه دیگری بگذارند، لا اله الا الله سنگین تر از آنها خواهد بود.
ثواب الاعمال ، ص 9

امیرالمؤ منین (علیه السلام ) فرمودند: هیچ بنده مسلمانی نیست که بگوید **لا اله الا الله** مگر این که بالا می رود و هر سقفی را می شکافد و به هیچ کدام از گناهان او برنمی خورد، مگر این که آن را پاک می کند تا این که به خوبیهایی همانند خود برسد و بایستد.
ثواب الاعمال ، ص 11

امام صادق (علیه السلام ) فرمود: عمل کسی که **صد بار لا اله الا الله** بگوید، برتر از اعمال سایر مردم در آن روز است ، مگر عمل کسی که بیش از این گفته باشد.
ثواب الاعمال ، ص 13

امام صادق (علیه السلام ) فرمودند: کسی که **وقت رفتن به رختخواب صد بار لا اله الا الله بگوید**، خداوند خانه ای در بهشت برای او می سازد، و کسی که هنگام رفتن به رختخواب صد بار از خداوند آمرزش بخواهد، گناهان او می ریزد همان گونه که برگ درخت می ریزد.
ثواب الاعمال ، ص 13

وقتی که امام رضا (ع ) به نیشابور رسید، به هنگام حرکت به طرف ماءمون محدثان اطراف او را گرفته و گفتند: ای فرزند رسول خدا! از پیش ما می روی و حدیثی نمی فرمایی که از آن استفاده کنیم ! حضرت که در کجاوه نشسته بودند، سر را از کجاوه بیرون آورده و فرمودند: از پدرم موسی بن جعفر (ع ) شنیدم که فرمود از پدرم جعفر بن محمد (ع ) شنیدم که فرمودند از پدرم محمد بن علی (ع ) شنیدم که فرمودند از پدرم علی بن الحسین (ع ) شنیدم که فرمودند از پدرم حسین بن علی (ع ) شنیدم که فرمودند از پدرم امیر المؤ منین علی بن ابی طالب (ع ) شنیدم که فرمودند از رسول خدا (ص ) شنیدم که فرمودند شنیدم که جبرئیل می گفت : از خدای عزوجل شنیدم که فرمودند: لا اله الا الله پناهگاه من است ، کسی که وارد پناهگاه من شود از عذاب من ایمن است .
ثواب الاعمال ، ص 17.

رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرمود: بهترین عبادت ، گفتن لا اله الا الله است .
و نیز فرمود: بهترین عبادت استغفار است و این است قول خدای عزوجل در قرآن کریم : فاعلم انه لا اله الا الله و استغفر لذنبک
اصول کافی ، ج 6، ص 153.

امام باقر (علیه السلام ) از پدرش ، از پدرانش روایت کرده که فرمودند: **کسی که هر روز سی بار بگوید: لا اله الا الله الملک الحق المبین  (هیچ خدایی نیست جز خدای یکتای فرمانروا که وجودش ثابت و روشن و آشکار است )، به بی نیازی رو آورده و به فقر پشت کرده و درِ بهشت را کوبیده است .
ثواب الاعمال ، ص 21.

امام صادق (علیه السلام ) فرمودند: کسی که صد بار لا اله الا الله الملک الحق المبین بگوید، خدای عزیز غالب او را از فقر پناه داده و وحشت قبرش را از بین می برد، بی نیازی را به دست آورده و در بهشت را کوبیده است
ثواب الاعمال ، ص 19.

از امام رضا (علیه السلام ) روایت شده است که رسول گرامی خدا (صلی الله علیه وآله ) فرمودند: هر کس در هر روز صد بار بگوید لا اله الا الله الملک الحق المبین توانگری به او جلب می شود و فقر و مستمندی از او دفع می گردد و در دوزخ بر او بسته شده و در بهشت به رویش باز می گردد.
مستدرک الوسائل ، ج 1، ص 397.

در کتاب کشف الغمه و امالی شیخ طوسی ، با سندهای معتبر روایت شده که حضرت رسول (صلی الله علیه وآله ) فرمود: هر کس هر روز صد مرتبه بگوید: لا اله الا الله الملک الحق المبین از فقر و وحشت قبر نجات می یابد و توانگری به او روی آورد.

 


تاریخ: ‎۱۳۹۴/۰۵/۱۴ ۰۸:۴۹
گروه: کیمیای عرش
نویسنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "کیمیا استون"

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
تماس با فروشگاه
 
 
برای تماس با کارگاه صنایع دستی و فروشگاه کیمیا استون هر روز از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر با شماره تلفن 09396354548 تماس حاصل فرمائید. ویا به سامانه پیام کوتاه به شماره 30007650006305 پیامک ارسال نمائید.
فروشگاه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، کارگاه ساخت زیورآلات و انگشتر نقره،کارگاه ساخت تابلو فیروزه، کارگاه حکاکی و عقیق خطی " کیمیا استون "  ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای نماد اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد و به سامانه پرداخت امن الکترونیکی بانک ملت متصل است.
فروشگاه اینترنتی انگشتر و سنگ های قیمتی
 
نماد ساماندهی
 
logo-samandehi
 
کانال تلگرام کیمیا استون
 
کانا محصولات کیمیا استون در تلگرام
 
تلگرام کیمیا استون
 
 
اینستاگرام کیمیا استون
 
instagram-kimiastone