سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
منو اصلی
 

 
ورود اعضا
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
انگشتر نقره ما شالله
 
 
جزئيات خبر
 
نقره را چگونه آبکاری میکنند؟
روش آبکاری نقره

     مهم ترین فرآیند برای ایجاد پوشش های نقره ای، روش الکترولیتی است. الکترولیت مورد استفاده حمام قلیایی دی سیانوآرژنات پتاسیم که مقدار بیشتری سیانیدپتاسیم و کربنات پتاسیم را بعنوان نمک هادی خود دارد. آنودهای نقره ای خالص محلول جانشین فلز نهشته شده یا رسوب کرده بر کاتد می شوند.برای آبکاری های معمولی، ترجیحا از نقره آلمانی (70-45% مس،30-5% نیکل، 45-8% روی) استفاده می کنند که هم خواص مکانیکی خوبی دارد و هم چسبندگی آن بر روی پوشش نقره ای خوب است.

مس و نیکل را میتوان بطور مستقیم آبکاری کرد. پوشش نقره ای نازک و اولیه در حمام های ویژه، چسبندگی را به میزان چشمگیری افزایش می دهد. وقتی که آهن را آبکاری می کنیم، به یک پوشش حد واسط از جنس نیکل یا مس نیاز داریم. اشیاء پلاستیکی ( عمدتا اکری لونی تریل- بوتادین- استیرن یا پلی اورتان ) یا سرامیک ها را می توان با نقره آبکاری کرد، البته اگر سطح آنها را با پوشش رسانایی از مس یا نیکل که بروش غیر الکتریکی انجام شده است، کاملا پوشیده شده است. در تجهیزات کمک های اولیه و نجات دریایی، با 80 گرم زئولیت که حدود 25 گرم نقره دارد حدود 400 سی سی آب آشامیدنی میتوان تهیه کرد.

در روش های جدیدی که اخیرا کاربرد آنها نیز زیاد شده است و جای روش های قدیمی و سنتی را گرفته است، از نقره در باکتری زدایی آب آشامیدنی و فیلترهای دارای دادوستد گرهای یونی یا کربن فعال دارای نقره استفاده می شود. گسترش کاربرد این روش عمدتا محدودیت های میزان مجاز نقره در آب آشامیدنی بستگی خواهد داشت. در این روش، میزان نقره از بیشترین حد مجاز تعیین شده یعنی L / mg 01/0 نیز بیشتر خواهد شد.

نقره کلوئیدی که بیشتر به شکل محلول 1% است، برای ضد عفونی کردن استخرهای شنا بکار می رود. غلظت موثر نقره تقریبا L/mg 1/0 است. مزیت آن نسبت به روش ضدعفونی یا هیپوکلریت بیشتر بخاطر بی بوئی آن است. در آب های بسیار آلوده ( برای نمونه استخرهای شنای روباز ) میزان موثر یاد شده در بالا کافی نیست.

یدید نقره را که معمولا با کلرید سدیم مخلوط می کنند، اگر بصورت بلورهای بسیار ریز در حد fj.m 1/0 در ابرها بپاشند، موجب ریزش باران می شود. این میزان، هسته های تمرکز مورد نیاز را فراهم می آورد. به منظور ایجاد بارش، هسته های تمرکز را به میزان مناسب ( بیش از 100000 در متر مکعب ) در ابرها پخش می کنند تا بارش انجام شده اندک باشد و زیان بار و سیل آسا نشود. بارش در نواحی خشک بسیار اهمیت دارد

 


تاریخ: ‎۱۳۹۱/۱۰/۲۶ ۱۱:۳۴
گروه: فلزات قیمتی
نویسنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "کیمیا استون"

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
تماس با فروشگاه
 
 
برای تماس با کارگاه صنایع دستی و فروشگاه کیمیا استون هر روز از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر با شماره تلفن 09396354548 تماس حاصل فرمائید. ویا به سامانه پیام کوتاه به شماره 30007650006305 پیامک ارسال نمائید.
فروشگاه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، کارگاه ساخت زیورآلات و انگشتر نقره،کارگاه ساخت تابلو فیروزه، کارگاه حکاکی و عقیق خطی " کیمیا استون "  ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای نماد اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد و به سامانه پرداخت امن الکترونیکی بانک ملت متصل است.
فروشگاه اینترنتی انگشتر و سنگ های قیمتی
 
نماد ساماندهی
 
logo-samandehi
 
کانال محصولات کیمیا استون
 
کانا محصولات کیمیا استون در تلگرام
 
تلگرام کیمیا استون
 
 
صفحه اینستاگرام کیمیا استون
 
instagram-kimiastone