سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
منو اصلی
 

 
ورود اعضا
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
انگشتر نقره ما شالله
 
 
جزئيات خبر
 
نقره را چگونه آنالیز می کنند؟
آنالیز و تعیین کیفیت نقره

     نقره را با درجه خلوص های گوناگونی بکار می برند. بازار نقره معمولا با درجه خلوص های نسبتا بالایی تغذیه می شود برای بیشتر استفاده های صنعتی، نقره با درجه خلوص 7/999 (برای آلیاژ سازی) یا 9/999 ( برای آبکاری و کنتاکت های الکتریکی) مورد نیاز است.

بیشتر نقره به شکل شمش عرضه می شود. برای کیفیت های خوب اشیاء از شمش های معمولا 31 کیلوگرمی استفاده می شود. ولی سرمایه گذاران کوچک شمش های یک کیلوگرمی را ترجیح می دهند، هر چند که بعلت نیاز متفاوت بازار، شمش ها را با وزن های متفاوت عرضه می کنند (شمش قالبی 5 کیلوگرمی، 500 و 250 گرمی، ورقه های پرس شده با اوزان 100، 50 و 20 گرمی، ورقه های مارک دار 1 اونسی یا سکه های تزیینی نقره).
گاهی اوقات، صنعتگران و مصرف کنندگان صنعت ترجیح می دهند که از گرانول استفاده کنند که در کیسه های 20 کیلوگرمی عرضه می شود. وزن خالص شمش ها بر حسب کیلوگرم یا اونس تروا ( 1 اونس تروا = 103486 / 31 گرم ) و درجه خلوص آنها نوشته می شود.
برای تعیین دقیق میزان نقره، باید روش نمونه برداری صحیح باشد. بوسیله حفرات یا سوراخ های ضربدری یا قطری که در شمش حفر می شود، یا با ایجاد کنده کاری فلز بوسیله اره در کل مقطع شمش به این امر دست می یابیم. برای محصولات نیمه نهایی، از روش های مشابهی استفاده می شود. اگر امکان داشته باشد، مواد ناهمگن را ذوب کرده، به شکل قالب درآورده و آنگاه نمونه برداری می کنند. ممکن است که مالیات زائد نقره دار حاوی رسوبات و نهشته هایی باشند که بر روی دیواره ظروف از قبل مانده است و می توان آنها را با پالایش یا حل کرن زدود یا اینکه نمونه برداری را می توان پس از هم زدن انجام داد.
محصولات عرضه شده به شکل پودر یا کلوخه ای که نمی توان آنها را ذوب کرد، (مانند ریم فلزات) آسیا می کنند و سپس غربال می کنند. بخش ریزدانه و درشت دانه را جداگانه آنالیز می کنند. اگر بخش درشت دانه فلزی داشته باشیم، میتوان آنرا ذوب کرد.
روش های خاصی برای نمونه برداری مقادیر زیادی از کانسنگ ابداع شده است، که فرآیند های فوق را پس از آن انجام می دهند.


تاریخ: ‎۱۳۹۱/۱۰/۲۶ ۱۱:۵۲
گروه: فلزات قیمتی
نویسنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "کیمیا استون"

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
تماس با فروشگاه
 
 
برای تماس با کارگاه صنایع دستی و فروشگاه کیمیا استون هر روز از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر با شماره تلفن 09396354548 تماس حاصل فرمائید. ویا به سامانه پیام کوتاه به شماره 30007650006305 پیامک ارسال نمائید.
فروشگاه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، کارگاه ساخت زیورآلات و انگشتر نقره،کارگاه ساخت تابلو فیروزه، کارگاه حکاکی و عقیق خطی " کیمیا استون "  ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای نماد اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد و به سامانه پرداخت امن الکترونیکی بانک ملت متصل است.
فروشگاه اینترنتی انگشتر و سنگ های قیمتی
 
نماد ساماندهی
 
logo-samandehi
 
کانال محصولات کیمیا استون
 
کانا محصولات کیمیا استون در تلگرام
 
تلگرام کیمیا استون
 
 
صفحه اینستاگرام کیمیا استون
 
instagram-kimiastone