سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
منو اصلی
 

 
ورود اعضا
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
انگشتر نقره ما شالله
 
 
جزئيات خبر
 
آشنائی با خصوصیات و ویژگی های سنگ المـــــاس صورتی،المـــــاس صورتی چیست؟
الماس صورتی **Pink Diamond**

الماس های رنگی به شکل بسیار زیادی محبوب شده اند، و الماس های صورتی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. الماس های صورتی طبیعی تولید محدودی دارند و بنابراین انتظار است که قیمت آن روندی صعودی داشته باشد.

الماس های صورتی طبیعی در هند، آفریقای جنوبی و برزیل یافت شده اند. اما اخیراً بیشترین تولید را معدن Argyle در استرالیا داشته است. تخمین زده شده است که معدن Argyle می تواند در حدود ١٠سال دیگر هم، الماس صورتی تولید کند. الماس های صورتی مانند دیگر الماس ها دارای سختی ١٠در واحد موهس می باشند.
آن ها به شدت پایدار و سخت هستند و الماس صورتی طبیعی به شدت کمیاب است. از الماس های رنگی طبیعی که رنگ صورتی آن یکی از کمیاب ترین آنها می باشد، می توان به الماس هایی بارنگ آبی، سبز، نارنجی، و قرمز اشاره کرد.

الماس صورتی-سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی

الماس های رنگی را با نام الماس های تخیلی یا fancy diamondsمی شناسند. درجه بندی رنگ برای الماس های صورتی، شامل ٩گروه می شود: کمرنگ (Faint)، خیلی روشن (very light)، روشن (light)، روشن تخیلی (fancy light)، تخیلی (fancy)، تخیلی قوی (fancy intense)، تخیلی واضح(fancy vivid)، تخیلی تیره (fancy dark) و تخیلی عمیق (fancy deep). بیشتر الماس های صورتی طبیعی با رنگ های شدید و غنی سبب بالا بردن قیمت این سنگ ها شده اند. الماس های صورتی طبیعی در برخی مواقع در نگاه های سریع از خود یک رنگ فرعی و ثانویه هم نمایش می دهند. بعضی مواقع می توان رنگ های قهوه ای، نارنجی یا ارغوانی را در آن ها نیز دید. رنگ آن ها ترکیباتی از صورتی خالص است که به خاطر سخت یافتن آن ها گرامی داشته می شوند که می توان از آن جمله به رنگ های صورتی مایل به ارغوانی، صورتی نارنجی و صورتی مایل به قهوه ای اشاره کرد.

هنگامی که الماس صورتی و یا هر نوع الماس دیگری را می خرید، باید به وزن آن بر حسب قیراط، برش، شفافیت و رنگ آن دقت کنید. الماس های صورتی در حالات برش زیادی در دسترس هستند اما حالت گرد و مدور در آن ها بسیار دیده می شود.

به خاطر کمیابی آن ها ، الماس های طبیعی صورتی رنگ معمولاً در اندازه های تا حدی کوچک یافت می شوند. اما با این حال استثناء هم وجود دارد. بزرگترین الماس صورتی با رنگ تخیلی واضح (fancy vivid) در جهان، الماس Steinmetz با وزن ۶٠/۵٩ قیراط است که هیچ گونه عیبی هم در درون خود ندارد. این الماس پس از حدود ۲٠ماه برش کاری از یک الماس صورتی درشت که کمی بالای ١٠٠قیراط وزن داشته است ، بدست آمده است.
الماس های صورتی را هم مانند دیگر انواع الماس های رنگی می توان در آزمایشگاه پرورش داد. نوع آزمایشگاهی آن هم سخت و پایدار است اما از آنجایی که طبیعی نیست قیمت کمتری دارد. الماس های صورتی نوعی سنگ جواهری به شدت زیبا و نفیس هستند. به خاطر کمیابی الماس صورتی رنگ طبیعی ، غیر ممکن است که تصوربدی برای بدست آوردن آن ها قبل از گذاشتن قیمت های بالاتر بر آن ها شود. آن ها واقعاً سنگ هایی باور نکردنی هستند که شما می خواهید آن ها را در نسل های بعدی خانواده خود نیز بگذارید. محبوبیت، زیبایی، شیکی، با ارزش بودن و جلوه ی صورتی آن ها، شما را در پی این سنگ به هر جایی می کشاند.

 

 

خصوصیات گوهر

شفافیت:           شفاف تا کدر

سختی مو:        10

وزن مخصوص:    3.55-3.47

ضریب شکست نوری:     2.419-2.417

خواص نوری:       _

بازگشت نوری:   SR

شکست دوگانه: ندارد

تفرق نور:           0.044

سیستم کریستالی:       کیوبیک

رنگ سائیدگی:  بی رنگ

فرم شکستگی: صدفی ،سوزنی

کیلواژ:   کامل

جلاء:     الماسی

ترکیب شیمیایی:           C

فلورسانس:       قوی

 


تاریخ: ‎۱۳۹۴/۰۵/۲۴ ۱۳:۰۰
گروه: گوهر شناسی ** Gemology **
نویسنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "کیمیا استون"

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
تماس با فروشگاه
 
 
برای تماس با کارگاه صنایع دستی و فروشگاه کیمیا استون هر روز از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر با شماره تلفن 09396354548 تماس حاصل فرمائید. ویا به سامانه پیام کوتاه به شماره 30007650006305 پیامک ارسال نمائید.
فروشگاه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، کارگاه ساخت زیورآلات و انگشتر نقره،کارگاه ساخت تابلو فیروزه، کارگاه حکاکی و عقیق خطی " کیمیا استون "  ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای نماد اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد و به سامانه پرداخت امن الکترونیکی بانک ملت متصل است.
فروشگاه اینترنتی انگشتر و سنگ های قیمتی
 
نماد ساماندهی
 
logo-samandehi
 
کانال محصولات کیمیا استون
 
کانا محصولات کیمیا استون در تلگرام
 
تلگرام کیمیا استون
 
 
صفحه اینستاگرام کیمیا استون
 
instagram-kimiastone