سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
منو اصلی
 

 
ورود اعضا
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
انگشتر نقره ما شالله
 
 
جزئيات خبر
 
آشنائی با خصوصیات و ویژگی های سنگ المـــــاس قهوه ای،المـــــاس قهوه ای چیست؟
الماس قهوه ای ** Brown Diamond **
سنگ های قیمتی الماس قهوه ای

الماس قهوه ای  Brown Diamond

الماس های قهوه ای - شکلاتی موجود در بازار از معدن الماس argyle از استرالیا بدست آمده اند. الماس شکلاتی به صورت طبیعی به دست می آید. اعتقاد بر آن است که رنگ قهوه ای روشن موجود در الماس شکلاتی بر اثر تحت فشار عمیق بودن این الماس در اعماق زمین در طول مدت زمانی طولانی بدست آمده است. طولانی شدن این مسأله باعث ایجاد فاصله بین اتم های نیتروژن درون کربن موجود در سنگ می شود. الماس ها در رنگ های زیادی یافت می شوند که شامل: زرد، صورتی، سبز، آبی، سیاه، ارغوانی، نارنجی، قرمز و قهوه ای می شوند. الماس های رنگی را با نام الماس های تخیلی (fancy diamond) می شناسند و الماس شکلاتی هم در واقع متعلق به خانواده ی الماس قهوه ای است.

سابقاً، اشخاص خیلی کم به سرغ الماس شکلاتی می رفتند. اما همان طور که در مورد بیشتر چیزها وجود دارد، شخصی تغییر سلیقه ای را به وجود آورد و اکنون الماس شکلاتی به شکل باور نکردنی بسیار محبوب هستند.

در بین الماس های قهوه ای، نوع شکلاتی، شامپاینی و کنیاکی آن محبوب تر هستند. الماس شکلاتی، قهوه ای روشن است و در آن هیچ نشانه ای از رنگ های دیگر وجود ندارد. الماس های شامپاینی به رنگ قهوه ای طلایی هستند.الماس های کنیاکی هم قهوه ای رنگ هستند و دارای مقدار کمی رنگ قرمز یا نارنجی درون خود می باشند. الماس های دارچینی، عسلی و گل میخکی هم جزء الماس های قهوه ای رنگ هستند که مانند دیگر الماس های قهوه ای رنگ دارای محبوببیت و لذت بخش بودن نیستند. یک الماس دارچینی به رنگ قهوه ای مایل به صورتی روشن است، در حالی که الماس عسلی رنگ نارنجی / زرد عمیقی دارد و الماس گل میخکی هم در رنگ قهوه ای زیتونی موجود می باشد.

الماس شکلاتی و دیگر الماس های رنگی درست مانند الماس های سفید درخشان و محکم و سخت می باشند. اما در هر حال الماس های رنگی از دیگر جواهرات رنگی متمایز می باشند. الماس ها حاوی کربن هستند در حالی که سنگ های جواهری رنگی دیگر، این عنصر را هرگز در خود ندارند.

انجمن جواهر شناسان آمریکا (GIA) الماس های رنگی را بر اساس نرخ شدت رنگ به ٩دسته تقسیم کرده است: کمرنگ (Faint)، خیبلی روشن (very light)، روشن (light)، روشن تخیلی (fancy light)، تخیلی (fancy)، تخیلی قوی (fancy intense)، تخیلی واضح(fancy vivid)، تخیلی تیره (fancy dark) و تخیلی عمیق (fancy deep). رنگ به همراه برش، شفافیت و وزن بر حسب قیراط فاکتورهای مهم در هنگام خرید الماس می باشند، اما با این وجود الماس شکلاتی معمولاً در اندازه های کوچکتری یافت می شود. این نوع الماس به شکل یک سنگ مؤثر و با اهمیت نسبت به دیگر سنگ ها می باشد که در این مورد مانند الماس های سفید است.

یک الماس شکلاتی قیمت کمتری نسبت به الماس سفید دارد. برخی از الماس های سفید در معرض عملیات پرتو افکنی قرار می گیرند تا به شکل الماس شکلاتی در آیند اما این گونه الماس ها ارزان تر هستند و مطلوب و مرغوب نمی باشند.

خصوصیات گوهر

شفافیت:           شفاف تا کدر

سختی مو:        10

وزن مخصوص:    3.55-3.47

ضریب شکست نوری:     2.419-2.417

خواص نوری:       _

بازگشت نوری:   SR

شکست دوگانه: ندارد

تفرق نور:     0.044

سیستم کریستالی:       کیوبیک

رنگ سائیدگی:  بی رنگ

فرم شکستگی: صدفی ، سوزنی

کیلواژ:   کامل

جلاء:     الماسی

ترکیب شیمیایی:     C

جرم مولکولی (gm):        _

فلورسانس:       قوی

 

 

 


تاریخ: ‎۱۳۹۴/۰۵/۲۷ ۱۳:۲۱
گروه: گوهر شناسی ** Gemology **
نویسنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "کیمیا استون"

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
تماس با فروشگاه
 
 
برای تماس با کارگاه صنایع دستی و فروشگاه کیمیا استون هر روز از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر با شماره تلفن 09396354548 تماس حاصل فرمائید. ویا به سامانه پیام کوتاه به شماره 30007650006305 پیامک ارسال نمائید.
فروشگاه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، کارگاه ساخت زیورآلات و انگشتر نقره،کارگاه ساخت تابلو فیروزه، کارگاه حکاکی و عقیق خطی " کیمیا استون "  ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای نماد اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد و به سامانه پرداخت امن الکترونیکی بانک ملت متصل است.
فروشگاه اینترنتی انگشتر و سنگ های قیمتی
 
نماد ساماندهی
 
logo-samandehi
 
کانال محصولات کیمیا استون
 
کانا محصولات کیمیا استون در تلگرام
 
تلگرام کیمیا استون
 
 
صفحه اینستاگرام کیمیا استون
 
instagram-kimiastone