سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
منو اصلی
 

 
ورود اعضا
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
انگشتر نقره ما شالله
 
 
جزئيات خبر
 
آشنائی با خصوصیات و ویژگی های سنگ المـــــاس کاملیون،المـــــاس کاملیون چیست؟
الماس کاملیون (چاملئون) chameleon diamond
خرید و فروش الماس

    الماس چاملئون  chameleon diamond

الماس کاملیون/چاملئون  chameleon diamondدر حالت طبیعی مایل به خاکستری هستند که در اثر حرارت بیش از اندازه به رنگ سبز- زرد و زرد تبدیل می شوند و رنگ سبز تیره تر هم در این الماس پس از قرار دادن آن در تاریکی به دست می آید. تغییر رنگ این الماس موقت است. در الماس چاملئون با اندازه های بزرگتر اختلافات آشکارتری در هنگام تغییر رنگ رخ می دهد. این نوع الماس به شدت کمیاب است، هیچ نوع الماس طبیعی دیگری وجود ندارد که دارای مشخصه های ترمو کورویسم وفوتوکورویسم باشد. ترموکورویسم (thermochroism) اختلاف و انحراف در رنگ به خاطر عامل حرارت و فوتوکورویسم (photochroism)هم تغییر رنگ به خاطر تغییر نور محیط می باشد.

الماس های چاملئون طبیعی هستند که برای تغییر رنگ آن ها را در معرض حرارت یا در مکان های تیره و تاریک قرار می دهند.

بسیاری از مصرف کنندگان و حتی برخی از جواهر سازان کاملاً از وجود الماس های چاملئون بی اطلاع هستند. در حقیقت، ممکن است که شما در برخی از مراحل زندگی خود مالک این نوع الماس بوده اید و یا حتی هنوز هم صاحب آن هستید. الماس یک هدیه ی طبیعی با شکوه و مجلل است، اما یک الماس چاملئون دارای یک روشنی بسیار کمیاب و Pizzaz بیشتری است.

در زمان هایی از معدن الماسArgyle در استرالیا الماس چاملئون بیرون آمده است که به رنگ خاکستری متمایل به آبی یا خاکستری متمایل به زیتونی بوده اند.
دلایل کمی در زمینه ی علت اصلی ایجاد تغییر رنگ در الماس های چاملئون به دست آمده است. یک تئوری در این زمینه آن است که رها شدن هیدروژن موجود در الماس های چاملئون به طور موقت باعث تغییر رنگ می شود. تئوری دیگر می گوید که خواص فلوئورسانس و فسفرسانس به شکل فوق العاده کمیابی در این نوع الماس وجود دارند. به خاطر ویژگی فلوئورسنتی، طول موج های مختفی از نور جذب شده و سپس به دیگرطول موج های نور تبدیل می شوند.فسفرسنس هم شکل فرآیندی مشابه ای دارد اما اثر آن بیشتر به شکل تأخیری دیده می شود.

الماس های رنگی تخیلی (fancy) حاوی نیتروژن، هیدروژن یا عنصر بور می باشند و می توانند به شکل طبیعی در رنگ های زرد، قهوه ای، آبی و صورتی یافت شوند. برخی از الماس ها هم هنگامی که در معرض تابش تشعشعات قرار می گیرند، رنگ سبز بدست می آورند. در هر حال، الماس های رنگی تخیلی (fancy) دارای مشخصه ی تغییر رنگ که در الماس چاملئون وجود دارد و آن را به شکل بی همتایی در میان الماس های جهان درآورده است، نمی باشند. اولین اسناد ومدارک که در مورد الماس های چاملئون در سال ١٩۴۳نوشته شد. این الماس ها درطول مدت طولانی در جهان وجود داشته اند، اما افراد کمی از خاصیت تغییر رنگ این الماس آگاه بوده اند. بنابراین کاملاً ممکن است که بسیاری از جواهر سازان این الماس را بدون آگاهی مناسب از خواص بی همتای آن فروخته باشند. هنگامی که بیشتر مردم از وجود الماس های چاملئون آگاه شدند، هنگامی که یکی از این گنجینه ها در دستشان قرار می گرفتند شگفت زده می شدند. اگر شما بخواهید بفهمید که الماس شما از نوع چاملئون است یا نه، روش بی خطر برای این کار آن است که به یک آزمایشگاه اجازه دهید تا آن را تست کند. اگر بر روی الماس شما عملیات هایی برای بهینه سازی انجام شده باشد، این عملیات می تواند این باشد که الماس را در معرض حرارت بیش از اندازه قرار داده اند تا تغییر رنگ الماس برای همیشه باقی بماند و ثابت شود،که ممکن است شما واقعاً به این رنگ علاقه مند نباشید. آزمایشگاه ها نیز تجهیزات مناسبی را برای انجام تست بر روی الماس ها در اختیار دارند.

در سال ۲٠٠١، یک انگشتر از جنس پلاتین که دارای یک الماس چاملئون بالای ۴ قیراط بود در حراج هنگ کنگ به قیمت ٠٠٠/۲۴٠دلار فروخته شد. الماس های چاملئون با قیمتی که مجموعه داران برای بدست آوردن آن ها هر کاری می کنند به خوبی خونسرد هستند. درخشندگی و تغییر رنگ در این الماس دو فاکتور مهم و سرنوشت ساز می باشند.


تاریخ: ‎۱۳۹۴/۰۵/۲۷ ۱۴:۱۷
گروه: گوهر شناسی ** Gemology **
نویسنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "کیمیا استون"

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
تماس با فروشگاه
 
 
برای تماس با کارگاه صنایع دستی و فروشگاه کیمیا استون هر روز از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر با شماره تلفن 09396354548 تماس حاصل فرمائید. ویا به سامانه پیام کوتاه به شماره 30007650006305 پیامک ارسال نمائید.
فروشگاه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، کارگاه ساخت زیورآلات و انگشتر نقره،کارگاه ساخت تابلو فیروزه، کارگاه حکاکی و عقیق خطی " کیمیا استون "  ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای نماد اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد و به سامانه پرداخت امن الکترونیکی بانک ملت متصل است.
فروشگاه اینترنتی انگشتر و سنگ های قیمتی
 
نماد ساماندهی
 
logo-samandehi
 
کانال تلگرام کیمیا استون
 
کانا محصولات کیمیا استون در تلگرام
 
تلگرام کیمیا استون
 
 
اینستاگرام کیمیا استون
 
instagram-kimiastone