سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
منو اصلی
 

 
ورود اعضا
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
انگشتر نقره ما شالله
 
 
جزئيات خبر
 
آشنائی با خصوصیات و ویژگی های سنگ مروارید تاهیتی، مروارید تاهیتی چیست؟
مروارید تاهیتی ** Tahitian pearl **
فیروزه نیشابور و عقیق یمنی

مروارید تاهیتی  Tahitian pearl

مروارید تاهیتی در عمل در تاهیتی ساخته نمی شود بلکه از تالاب Polynesia در فرانسه بدست می آیند و در واقع تاهیتی یک مرکز تجاری بزرگ برای فروش مروارید های تاهیتی است.

 خرید و فروش سنگ مروارید اصل

مروارید تاهیتی را با نام مروارید سیاه تاهیتی هم می شناسند. اما در واقع همیشه رنگ این نوع مروارید سیاه نیست (رنگ سیاه آن کمیاب است). رنگ آن می تواند در محدوده ی نقره ای تا خاکستری کمرنگ، تا سیاه بامجانی باشدرنگ  .های مختلفی هم در بالای رنگ اصلی دیده می شوند که برخی مواقع به شکل مایل به ارغوانی، مایل به سبز یا مایل به آبی دیده می شوند.
رنگ های مختلف در مروارید تاهیتی بر اثر عبور نور از میان لایه های مروارید شکل می گیرند. مروارید های سیاه طبیعی به شکل بسیار کمیاب بدست می آیند.
این نوع مروارید هنگامی که در زیر امواج ماوراء بنفش بررسی می گردند، مقدار ناچیزی
Hue مایل به قرمز از خود نشان می دهند که مرواریدهای سیاه تقلبی این Hue را از خود نشان نمی دهند.
اغلب مروارید های مورد استفاده در جواهرات به شکل کشت شده ایی یا رشد کرده میباشند و معمولاً آن ها را به نام مروارید های پرورشی می شناسند.
مروارید های تاهیتی در صدف خوراکی
Pinctada Margaritifera کشت می شوند. این صدف ها لبه های سیاه رنگی دارند و کاملاً بزرگ هستند و برخی مواقع در قطر به اندازه ی یک فوت یا بیشتر هم می رسند و آن ها مروارید های بزرگتری را در مقایسه با دیگر صدف ها تولید می کنند.

 

مروارید های تاهیتی در آب هایPolynesian  در فرانسه کشت می شوند. اولین تجربه ی کشت در این آب ها در سال ١٩۶١در آب های مردابBora Bora انجام شد.

 

مروارید های تاهیتی بزرگتر از مروارید های پرورش یافته ی چینی و ژاپنی هستند. مروارید های تاهیتی معمولاً در محدوده اندازه ی ۸تا ١۶میلی متر می باشند. مروارید های بزرگ تر هم گران تر هستند. در نتیجه می توان گفت که مروارید های تاهیتی گران تر از مروارید های پرورشی چینی و ژاپنی هستند.

 

چند روش برای تشخیص مروارید تقلبی از مروارید واقعی وجود دارد. مروارید تقلبی رندگی کمرنگ و کدر دارد. مروارید های طبیعی یا مروارید های پرورش یافته ی تاهیتی علاوه بر دارا بودن یک ته رنگ دارایHue هم می باشند که اینHue می تواند مایل به آبی، مایل به ارغوانی یا مایل به سبز باشد. همچنین هر دو مروارید به نظر می آیند که با مته سوراخ شده اند. اگر ظاهر سوراخ ها گرد و غیر هموار باشند، احتمالاً مروارید از نوع تقلبی است که به شکل گروهی سوراخ شده اند. مروارید های واقعی به شکل تک به تک با مته سوراخ می شوند. در اضافه می توان گفت که وزن مروارید های تاهیتی از مروارید های تقلبی بیشتر است.

 

مروارید های تاهیتی نرم هستند و بنابراین می توانند به آسانی خراش یا ترک بردارند.

 

خصوصیات گوهر

شفافیت:           کدر

سختی مو:         4.5-2.5

وزن مخصوص:     2.78-2.6

ضریب شکست نوری:       1.69-1.53

خواص نوری:       _

بازگشت نوری:    AGG

شکست دوگانه:  0.155

تفرق نور:           ندارد

سیستم کریستالی:         اورتورومبیک (میکروکریستالین)

رنگ سائیدگی:   سفید

فرم شکستگی:   صدفی یا پولکی شکل

کیلواژ:   ندارد

جلاء:     مرواریدی

ترکیب شیمیایی: CaCo3

جرم مولکولی (gm):         _

فلورسانس:        _

 


تاریخ: ‎۱۳۹۴/۱۰/۲۴ ۱۲:۰۱
گروه: گوهر شناسی ** Gemology **
نویسنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "کیمیا استون"

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
تماس با فروشگاه
 
 
برای تماس با کارگاه صنایع دستی و فروشگاه کیمیا استون هر روز از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر با شماره تلفن 09396354548 تماس حاصل فرمائید. ویا به سامانه پیام کوتاه به شماره 30007650006305 پیامک ارسال نمائید.
فروشگاه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، کارگاه ساخت زیورآلات و انگشتر نقره،کارگاه ساخت تابلو فیروزه، کارگاه حکاکی و عقیق خطی " کیمیا استون "  ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای نماد اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد و به سامانه پرداخت امن الکترونیکی بانک ملت متصل است.
فروشگاه اینترنتی انگشتر و سنگ های قیمتی
 
نماد ساماندهی
 
logo-samandehi
 
کانال محصولات کیمیا استون
 
کانا محصولات کیمیا استون در تلگرام
 
تلگرام کیمیا استون
 
 
صفحه اینستاگرام کیمیا استون
 
instagram-kimiastone