سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
منو اصلی
 

 
ورود اعضا
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
انگشتر نقره ما شالله
 
 
جزئيات خبر
 
رنگهای فلز طلا
طلا چه رنگ هایی دارد؟
طلای زرد از ترکیب طلا با نقره و مس تشکیل شده، این نوع طلا بیشترین استفاده را دارد. این طلا خاصیت چکش خواری و ھدایت جریان الکتریکی دارد، عموماً زنگ نمیزند، نقطه ذوب بالا داشته و در برابر فشار تاب نمی آورد. طلای سفید، آلیاژی از طلا و برخی فلزات سفید رنگ نظیر نقره و پالادیم است. طلای سفید می تواند در عیارھای ٩ ،١۴ ،١٨ و ... باشد. برای مثال طلای زرد ١٨ عیار با مخلوط کردن ٧۵ درصد طلا با ٢۵ درصد فلزات دیگر مثل مس و روی، به دست می آید...

طلای سفید ١٨ عیار از ترکیب ٧۵ درصد طلا با ٢۵ درصد فلزات دیگر نظیر نقره و پالادیم به دست می آید. از این رو میزان طلای به کار رفته در این دو نوع یکسان بوده و فقط نوع فلزی که با آن ترکیب می شود، متفاوت است. سابقاً از فلز نیکل در طلای سفید استفاده می شد؛ ولی امروزه به دلیل حساسیت و واکنش بدن برخی افراد نسبت به این فلز، دیگر از آن استفاده نمی شود. ھنگامی که حلقه ھای طلای سفید تھیه می شوند با فلز دیگری با نام رودیوم پوشش و آب داده می شوند. رودیوم فلزی شبیه به پلاتین بوده و در بسیاری از خصوصیات آن را نظیر رنگ سفید دارد. این فلز برای سفیدتر به نظر رسیدن طلای سفید به کار می رود، زیرا رنگ طبیعی طلای سفید، خاکستری روشن است. رودیوم، فلزی بسیار سخت و سفید خالص است ولی پس از مدتی از بین می رود و برای این که طلای سفید ھمیشه نو و با درخشش زیاد به نظر برسد تقریباً ھر ١٢ تا ١٨ ماه باید مجدداً با رودیوم، آب داده شود.

اغلب مردم طلای سفید را با پلاتین و یا تیتانیوم یکسان می دانند. باید توجه داشت طلای سفید ھمان پلاتین نیست، پلاتین فلزی سفید رنگ است که بر خلاف طلا در ساخت جواھرآلات به صورت خالص (تقریباً ٩۵ درصد) به کارمی رود. این فلز با دوام تر و سفیدتر از طلای سفید بوده و نیازی به روکشرودیوم ندارد. پلاتین فلزی بسیار سنگین بوده و گرانقیمت است. به عنوان مثال یک حلقه پلاتین تقریباً دو برابر یک حلقه طلای سفید ١٨ عیار ارزش دارد. ھمچنین تیتانیوم نیز فلزی سفید رنگ است که تقریباً به صورت خالص در ساخت جواھرآلات به کار می رود رنگ طبیعی این فلز خاکستری بوده و از لحاظ وزنی بسیار سبک است. داین فلز به ھیچ وجه ایجاد حساسیت نمی کند، در حالی که پوست برخی افراد به طلا حساسیت نشان می دھد. ھمچنین تیتانیوم دارای خاصیت منحصر به فردیاست که قابلیت تغییر رنگ از رنگھای روشن مثل آبی، بنفشتا سیاه را دارد. بر خلاف دیگر فلزات (مثل طلا، نقره و پلاتین) کار روی تیتانیوم برای ساخت جواھرآلات بسیارمشکل است، زیرا فلزی بسیار سخت بوده که به سرعت ابزار آلات ساخت جواھرات را شکسته و از بین می برد. ھمچنین این فلز توانایی لحیم کاری و جوش با اتش را ندارد.

بیشتر جواھرآلاتی که با روش سنتی ساخته می شوند، در مراحل ساختشان از لحیم و جوش استفاده می شود؛ ولی چون تیتانیوم این توانایی را ندارد، روشھای ساخت بسیار محدود می شوند.این ٢ مورد سبب شده که قیمت تیتانیوم از طلای سفید ٩ عیار ھم کمتر باشد،ھمچنین حلقه ھای ساخته شده از تیتانیوم را نمی توان تغییر اندازه داد، ولی این موضوع در خصوص طلای سفید صدق نمیکند.

طلای قرمز از ترکیب طلا با مسبه دست می آید که شامل ١ سھم مس با ٣ سھم طلای ٢۴ عیار است.


تاریخ: ‎۱۳۹۱/۰۳/۲۳ ۱۱:۰۷
گروه: فلزات قیمتی
نویسنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "کیمیا استون"

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
تماس با فروشگاه
 
 
برای تماس با کارگاه صنایع دستی و فروشگاه کیمیا استون هر روز از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر با شماره تلفن 09396354548 تماس حاصل فرمائید. ویا به سامانه پیام کوتاه به شماره 30007650006305 پیامک ارسال نمائید.
فروشگاه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، کارگاه ساخت زیورآلات و انگشتر نقره،کارگاه ساخت تابلو فیروزه، کارگاه حکاکی و عقیق خطی " کیمیا استون "  ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای نماد اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد و به سامانه پرداخت امن الکترونیکی بانک ملت متصل است.
فروشگاه اینترنتی انگشتر و سنگ های قیمتی
 
نماد ساماندهی
 
logo-samandehi
 
کانال محصولات کیمیا استون
 
کانا محصولات کیمیا استون در تلگرام
 
تلگرام کیمیا استون
 
 
صفحه اینستاگرام کیمیا استون
 
instagram-kimiastone