سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
منو اصلی
 

 
ورود اعضا
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
انگشتر نقره ما شالله
 
 
جزئيات خبر
 
چگونه از طلا نگهداری کنیم؟

ما معمولاً به جواھرات ساخته شده از طلا، به عنوان جواھراتى فناناپذیر و از میان نرفتنى نگاه مى کنیم که بر اثر گذر زمان اندکى خراش و زنگار مى گیرند و از آنجا که تغییر رنگ نمى دھند، کھنه و خراب نمى شوند، به نگھدارى آنھا علاقه نشان میدھیم؛ با این حال مواردی نیز وجود دارد که باید به آنھا توجه داشت.

طلا ممکن است ابدى و ھمیشگى باشد، ولى پایه نگھدارنده آن، اینگونه نیست. این پایه ھا که مکرراً استفاده مى شوند، ممکن است بر اثر فشار شکسته شوند. حتى ممکن است بر اثر تماس با مواد حاوى کلرین و برمین، بخصوص پایه ھا و زنجیرھایى از جنس طلاى سفید، از بین روند. این مخرب ھا در مواد شیمیایى که به عنوان شوینده در خانه ھا استفاده مى شوند، مانند صابون ھاى رخت شویى، سفید کننده ھاى خانگى و مایعات پاک کننده، یافت مى شوند. بعلاوه استخرھای شنا و جکوزى حتى اثرات به مراتب شدیدترى روى طلا دارند، چرا که میزان خوردگى مواد شیمیایى در صورت وجود گرما چندین برابر مى شود. دانستن و به کار بردن ۴ قانون ساده زیر باعث مى شود طلا ھمیشه تازه و نو به نظر برسد. طلا فلزی بادوام است، منتھا درخشش آن با گذشت زمان کاسته مى شود، البته مراقبت و استفاده درست از طلا، آن را تا آخر عمر بادوام مى سازد.

قانون اول: هرگز زیورآلات طلا را به صورت شبانه روزى و ٧ روز ھفته استفاده نکنید. با این که اغلب ما دوست داریم زیورآلات را به صورت مرتب و شبانه روز استفاده کنیم، مؤثرترین روش براى نگھدارى و حفظ آنھا، کم و محدودکردن مدت زمان تماس آنھا با موادی است که روزانه سر و کار داریم. بسیارى از لوازم شخصى براى طلا مضر و آسیب رسان ھستند، مثل لوسیون ھا، لوازم آرایشى، عطرھا، اسپری ھای مو و کرمھاى مخصوص اصلاح. این مواد باعث به جاى ماندن لایه اى از جرم روى طلا مى شوند که سبب تیرگى آن شده، بسختى برداشته و پاک مى شوند.

قانون دوم: از تماس زیورآلات با سفید کننده ھاى حاوى کلرین بشدت بپرھیزید. ھرگز طلاجات را با مواد سفید کننده کلرین دار پاک نکنید. این مواد فلز را اکسیده کرده،رنگ آن را سیاه مى کنند.

قانون سوم: زیورآلات را به صورت درست و با روش مناسب پاک کنید. جرمھاى کم با استفاده از آب و صابون و یک برس نرم پاک مى شوند. پساز پاک کردن آرام، آن را آبکشى و با یک پارچه کتانى خشک کنید. براى طلاجاتى که سنگھاى قیمتى رنگى ھمراه با آنھا نیست، از ماشینھاى التراسونیک نیز براى پاک کردن مى توان استفاده کرد. درصورتى که جرمھاى زیادى روى طلا وجود داشته باشد، حتماً آن را براى پاک کردن دراختیار جواھرساز قرار دھید.

قانون چھارم: نگھدارى صحیح پیش از این که طلاجات را داخل صندوق یا جعبه آن بگذارید، حتماً آن را کاملاً خشک کنید، زیرا رطوبت باعث سست شدن قفلھا و گیره ھاى آن مى شود، لذا امکان شکسته شدن طلا را فراھم مى آورد. جایى که طلا را در آن نگھدارى مى کنید، باید بقدرى بزرگ باشد که زیورآلات در تماس با یکدیگر قرار نگیرند و خراش نخورند. طلاجات را از گرد و خاک، رطوبت و تعرق دور نگه دارید. ھنگامى که از آنھا استفاده نمى کنید، طلاجات را در یک پارچه نرم بپیچید و نگھداری کنید.

ھیچ گاه طلا را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندھید، زیرا به مرور زمان ازدرخشندگى آنھا مى کاھد. چربى ھاى به جا مانده روى طلا را مى توان با خیساندن و فروبردن طلا در الکل از بین برد. براى پاک کردن طلا مى توان طلاجات را در محلولى شامل ۵٠ درصد آب سرد و ۵٠درصد پاک کننده خانگى قلیایى (فاقد کلرین و برمین) به مدت ٣٠ دقیقه خیس کرده با یک برس مخصوص ابر و یا مسواک نرم آنھا را پاک، سپس کاملاً خشک کرد.


تاریخ: ‎۱۳۹۱/۰۳/۲۳ ۱۱:۱۵
گروه: مقالات سنگ های قیمتی و جواهرات
نویسنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "کیمیا استون"

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
تماس با فروشگاه
 
 
برای تماس با کارگاه صنایع دستی و فروشگاه کیمیا استون هر روز از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر با شماره تلفن 09396354548 تماس حاصل فرمائید. ویا به سامانه پیام کوتاه به شماره 30007650006305 پیامک ارسال نمائید.
فروشگاه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، کارگاه ساخت زیورآلات و انگشتر نقره،کارگاه ساخت تابلو فیروزه، کارگاه حکاکی و عقیق خطی " کیمیا استون "  ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای نماد اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد و به سامانه پرداخت امن الکترونیکی بانک ملت متصل است.
فروشگاه اینترنتی انگشتر و سنگ های قیمتی
 
نماد ساماندهی
 
logo-samandehi
 
کانال محصولات کیمیا استون
 
کانا محصولات کیمیا استون در تلگرام
 
تلگرام کیمیا استون
 
 
صفحه اینستاگرام کیمیا استون
 
instagram-kimiastone